Znajdź najpiękniejszą aranżację ogrodu i stwórz przydomowy raj!

Znajdź najpiękniejszą aranżację ogrodu i stwórz przydomowy raj!

Własny ogród daje wiele możliwości – możemy nie tylko stworzyć w nim oazę zieleni, ale także urządzić w nim miejsce idealne do odpoczynku czy rekreacji. Wybierając odpowiednie meble i dodatki możemy być pewni, że uda nam się zaprojektować miejsce, które pokochają wszyscy domownicy. Od czego zacząć? Gdzie szukać inspiracji?

Pomysł na przydomowy ogród

Zazwyczaj pomysłów na przydomowy ogród szukaliśmy w magazynach wnętrzarskich ora ogrodniczych. Dzisiaj możliwości jest znacznie więcej, a wiele z nich pozwoli na szybkie i sprawne urządzenie ogrodu bez konieczności wynajmowania architekta zieleni. Jak to możliwe? Wystarczy zajrzeć na stronę jednego z topowych producentów mebli. Poza produktami i zdjęciami produktowymi bardzo często przedstawiane są wizualizacje, które bez trudu odtworzymy w naszych przydomowych ogrodach.

Jakie meble wybrać?

Meble ogrodowe powinny być przede wszystkim trwałe – pamiętajmy o tym wybierając się na poszukiwania wymarzonego kompletu. Bardzo istotne jest to, aby dowiedzieć się nieco o samych materiałach. Mebel ogrodowy musi być odporny na zmienne warunki atmosferyczne, niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne. Meble topowych producentów konstruowane są na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo – taki stelaż jest odpowiednio zabezpieczony przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Na stelażach mogą być umieszczane poduszki tapicerowane tkaninami hydrofobowymi lub też konstrukcje technorattanowe. Te ostatnie uważane są za jedne z najpopularniejszych w Polsce.

Osłona przed słońcem

Jak uchronić się przed słońcem w czasie upalnych dni? Najlepszych rozwiązaniem będą parasole ogrodowe, w których bok czaszy może dochodzić o 4 metrów długości. Taki baldachim zapewni nam wiele cienia, a elegancja konstrukcja wspaniale uzupełni przestrzeń ogrodową.

https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ zobacz live url