Stół na taras, przy którym zbierze się cała rodzina!

Taras w okresie wiosny i lata może stać się naszym salonem, umieszczonym na świeżym powietrzu – przekonują liczni architekci i dekoratorzy. Odpowiednia aranżacja i zastosowanie mebli wysokiej jakości pozwoli na stworzenie miejsca, w którym przesiadywać będą wszyscy domownicy. Wybór funkcjonalnych mebli jest kluczowy!

 

Centralne miejsce wypoczynkowe na tarasie

Duża ilość posiadaczy tarasów rezygnuje z kupna klasycznych sof narożnych i stolików kawowych na rzecz funkcjonalnych stołów o dużych rozmiarach i klasycznych foteli czy krzeseł. Poprzez zastosowanie tych elementów możliwe jest stworzenie miejsca wypoczynkowego o różnorodnym przeznaczeniu. Przy wygodnym stole możemy usiąść z rodziną do wspólnego posiłku, zaprosić znajomych do biesiadowania przy grillu. Stół pozwoli także na relaks z książką, pracę czy odrabianie lekcji na świeżym powietrzu.

 

Jakie meble tarasowe wybrać?

Wśród licznych propozycji mebli tarasowych wybierzmy stół na taras wykonany z trwałych materiałów. Topowi producenci zaproponują nam stoły oparte na aluminiowych, antykorozyjnych stelażach, które zapewniają konstrukcji stabilność i jednocześnie względnie niską wagę. Nowoczesne modele stołów tarasowych posiadają blaty wykonane z połączenia tworzyw syntetycznych oraz cementu. Taka powierzchnia blatu odporna będzie na wysokie temperatury.

 

Wygodne krzesła dla gości

Podczas kompletowania zestawu tarasowego bardzo ważne jest znalezienie wygodnych i profilowanych krzeseł. Muszą one zapewniać stabilne podparcie dla pleców. Wśród prezentowanych modeli wybierzmy te oparte na aluminiowych stelażach – będą trwałe i lekkie. Interesującą propozycją są krzesła, których siedziska i oparcia wypełnione są lina polipropylenową, odpowiednio zabezpieczoną przed wnikaniem wilgoci i brudu.

https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ zobacz