Styl glamour w przytulnym wydaniu

Nie bez powodu wnętrza glamour są cały czas modne. Temu kojarzącemu się z przepychem i lustrzanymi elementami stylowi można dodać jednak więcej komfortu. Jeśli jesteście ciekawi, jak sprawić, by eleganckie wnętrza glamour zyskały więcej przytulności i ciepła, zapoznajcie się z naszymi wskazówkami. Po lekturze z pewnością pojawi się niejeden pomysł na odświeżenie aranżacji.

Gwiazdorskie wnętrza

Amerykański przemysł filmowy lat 20. i 30. XX w. nie tylko wylansował pierwsze gwiazdy kina z Marlene Dietrich, Marilyn Monroe czy Clarkiem Gable na czele. W okresie Złotej Ery Hollywood narodził się także całkiem nowy styl wnętrzarski. Już sama jego nazwa glamour wiąże się z błyskiem i splendorem, styl glamour bowiem czerpał głównie inspirację z życia ówczesnych gwiazd. Miliony osób na całym świecie chciały wyglądać, ubierać się i mieszkać jak swoi idole. Spełnienie marzeń o wyjątkowym życiu przyszło ze srebrnego ekranu. Dzięki temu każdy mógł przenieść do własnego domu elementy wystroju pokazywanych w filmach wnętrz. Jakie elementy stały się charakterystyczne dla tego stylu? Wykorzystanie eleganckich mebli o klasycznej oraz ludwikowskiej formie, kryształowe żyrandole, połyskujące materiały, a wszystko wzbogacone o ekskluzywne chromowane dodatki i dekoracje. Aranżacje tonęły w bieli i czerni. Te dwa kolory zdominowały wnętrza glamour, jeszcze bardziej podkreślając ich luksusowy charakter.

Komfortowy luksus

To, co jest charakterystyczne dla stylu glamour to kontrastowe zestawiania bieli i czerni. Tak urządzone wnętrza w otoczeniu srebrnych dodatków i kryształowych żyrandoli sprawiają raczej wrażenie chłodnych i mało komfortowych. Możecie jednak ocieplić stylizacje subtelnymi barwami granatowego, pudrowego różu oraz koloru morskiego. Zamiast srebra dopełnić całość dodatkami w kolorze ciepłego, mieniącego się złota. W takiej konwencji styl glamour zyskuje zdecydowanie bardziej przytulny charakter. Podobnie przedstawione zostało to w jednej z inspiracji wnętrzarskiej przygotowanej dla marki Gala Collezione, gdzie pierwsze skrzypce gra elegancki fotel Fido w beżowej tapicerce z miękkiego welwetu. W zestawie z podnóżkiem zyskujemy idealne połączenie, pozwalające na jeszcze lepszy odpoczynek. Tak przygotowaną inspirację glamour (https://www.galameble.com/inspiracja/tu-rzadzi-glamour/)  dopełniono eleganckimi akcentami złota, które znakomicie łączy się z połyskującym aksamitem. Złoto występuje tutaj nie tylko w postaci podstawy konsoli, elementów wykończeniowych puf, eleganckiej lampy oraz metalowej tacy. Malując zdobiony sztukaterią sufit na złoto, uzyskano maksymalnie luksusowe, ale i gustowne rozwiązanie. To, co istotne, że nawet niepozorny kąt w przedpokoju może przy odrobinie kreatywności stać się doskonałą oazą relaksu, gdzie można zregenerować się po całym dniu z ulubioną książką. Jeśli szukacie więcej pomysłów na modne aranżacje, zaglądajcie się do Strefy Inspiracji marki Gala Collezione, która jest idealnym miejscem do poznania i wprowadzenia do własnych domów zachwycających aranżacji stworzonych przez profesjonalnych architektów wnętrz, stylistów i blogerów wnętrzarskich.

Elegancja i swoboda

To jednak nie wszystkie sposoby na nadanie wnętrzom glamour więcej komfortu i swobody. Styl glamour nieodłącznie wiąże się z przepychem i luksusem. Aby nadać mu nieco więcej przytulności, warto postawić na miłe w dotyku materiały jak wspomniany welur. Dobrym rozwiązaniem jest także coraz bardziej modny plusz wykorzystany jako tapicerka mebli czy obicie puf. Z kolei puszyste futro można przemycić do wnętrza pod postacią dywanu lub miękkich poduszek, które sprawią, że relaks w fotelu będzie jeszcze przyjemniejszy. Co jeszcze można zrobić, by złagodzić styl glamour? To z pewnością delikatna paleta barw jak pudrowy róż, złoty beż oraz łagodny krem. W takim otoczeniu nie tylko będziemy czuć się dobrze, ale i bardziej swobodnie.

 

https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/