Aranżacja mieszkań – czym się kierować?

Projektowanie wnętrza wymarzonego mieszkania jest ekscytującą przyjemnością, ale również wyzwaniem. Zanim wprowadzimy się do wyczekanego gniazdka chcemy, żeby wszystko było idealne i zgodne z najświeższymi trendami. Niestety, moda szybko się zmienia i architektura wnętrz nie jest tutaj wyjątkiem. Jak zagospodarować stylowe wnętrze, które będzie zachwycać nowoczesną formą na długo?

Ponadczasowe rozwiązania

Zanim zdecydujesz się na konkretne działania, zastanów się, czy moda na wszechobecne marmury albo ogromne przeszklenia nie przeminie wraz z końcem sezonu. Warto wybierać rozwiązania uniwersalne. Od kilku sezonów panuje moda na minimalizm i prostotę formy. Tworząc wnętrze w oparciu o zasadę „im mniej, tym lepiej”, kreujesz atrakcyjną przestrzeń, którą w razie potrzeby można łatwo przekształcić. Kiedy za kilka lat poczujesz, że Twoje mieszkanie wymaga odświeżenia, nie będziesz musiał tworzyć ogromnej rewolucji – przemalowanie ścian i dodanie kilku akcentów wystarczą, żeby zmienić charakter wnętrza.

Meble tworzą klimat

O charakterze i funkcjonalności wnętrza decydują w dużej mierze meble. Gładkie ściany w jasnych kolorach, żywe kwiaty i stylowe umeblowanie to sposób na ponadczasową aranżację. Wnętrze zyska na atrakcyjności, kiedy wstawiasz do niego meble w industrialnym stylu. Meble industrialne charakteryzują się prostą, oszczędną formą. Główną rolę w ich konstrukcji odgrywają surowe materiały, takie jak naturalne drewno, metal, beton i szkło.  Swoim kształtem nawiązują do wyposażenia starych fabryk, próżno więc szukać w nich ozdobników i wymyślnych linii. Meble industrialne świetnie prezentują się na tle murowanych ścian z czerwonej cegły oraz w otoczeniu jasnych, przestronnych pomieszczeniach.

live url https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ live url