Dzieci w domu i meblowanie

Dom czy mieszkanie, w którym wychowują się dzieci, urządza się inaczej niż osobistą przestrzeń singla lub dojrzałego małżeństwa. W takim miejscu trzeba być przygotowanym dosłownie na wszystko. To trochę mieszkanie do zadań specjalnych, zwłaszcza gdy przebywa w nim kilkoro dzieci, wśród których przeważają kilkulatki. Wystarczy jeden taki maluch w domu, żeby dookoła zapanował chaos. Jak nad tym zapanować?

Zorganizujmy przestrzeń

W rodzinnym mieszkaniu ważne są przedmioty do zadań specjalnych, jak: krzesełko do karmienia, stoliki i krzesełka dla nieco starszych dzieci, bujaki, kołyski, wózki, huśtawki, łóżeczka i kojce, wanienki, przewijaki. No i oczywiście stosy zabawek. A w kuchni – multum butelek, pojemników, żywność dla dzieci.

Pomysłowe rozwiązania

Na pewno już od progu warto zająć się sprytną zamianą chaosu w porządek. Przecież w przedpokoju zalegają zawsze buty, kurtki, czapeczki, parasolki, kremy do opalania, okulary i do tego wózki spacerowe czy rowerki, jeśli nie mamy na nie miejsca poza domem. W porządkowaniu tego bałaganu pomogą funkcjonalne meble do przedpokoju. Ułatwią nieco organizację życia codziennego. Tak trudne sprawy jak wyjście z domu z dziećmi – staną się znośniejsze.

W łazience powinny pojawić się proste, ale praktyczne szafki łazienkowe, w których zgromadzimy niezbędne do pielęgnacji dzieci przedmioty. Warto zainwestować też w tanie meble do kuchni wyróżniające się pomysłowymi systemami, zaopatrzone w organizery. W ten sposób mleko w proszku i chrupki znajdą wreszcie swoje miejsce.

Prymat przestrzeni

W mieszkaniu, w którym są dzieci, to sama przestrzeń jest najważniejsza. Dużo miejsca do zabawy, skakania, tańczenia i biegania. Dlatego nie zagracajmy pomieszczeń, ale organizujmy je tak, żeby dzieci miały jak najwięcej miejsca na bycie sobą.

https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/