Materiały wykorzystywane do tworzenia mebli kuchennych

Meble kuchenne powinny nie tylko być odzwierciedleniem naszego poczucia estetyki, ale przede wszystkim muszą być odporne na uszkodzenia, wnikanie brudu, parę wodną. Wszystkie te elementy występują w kuchni, i tylko odpowiednio dobrane materiały sprawią, że meble na długo zachowają elegancki wygląd. Jakie tworzywa wykorzystywane są przez producentów do tworzenia mebli kuchennych? Warto poznać je z bliska!

Deski drewniane – najchętniej kupowane przez klientów

Obecnie najczęściej stosowanymi tworzywami do wyrobu mebli kuchennych są lite drewno oraz deski meblowe. Oba tworzywa różnią się od siebie zarówno parametrami, jak i ceną czy odpornością na uszkodzenia. W przypadku desek jest to materiał powszechnie wykorzystywany do tworzenia mebli – mogą mieć one różnorodną grubość, rozmiary. Najlepiej sprawdzają się one, kiedy klient zamawia meble kuchenne na wymiar. Deski wewnątrz wypełnione są sprasowanymi elementami drzewnymi. Zastosowanie takiego materiału sprawia, że deska jest odporna na odkształcenia, jednak przy dużym nacisku czy uderzeniu może się złamać. Wierzch deski pokrywany jest laminatami, których głównym zadaniem jest chronienie wnętrza deski przed wnikaniem wilgoci czy brudu. Laminaty dostępne są w pełnej gamie kolorystycznej, dodatkowo wiele z nich swoją fakturą doskonale imituje powierzchnię drewna. Laminaty posiadają nieporowatą strukturę, przez co ich czyszczenie nie sprawia żadnych problemów. Meble kuchenne tego typu na wymiar znajdziemy w sklepie torusmeble.pl.

Lite drewno – solidność i piękny wygląd na lata

Lite drewno znane jest przede wszystkim jako materiał niezwykle odporny na uszkodzenia i upływający czas. Ze względu wybór drewna o dużej gęstości materiał ten nie chłonie brudu, trudno go zarysować. Na wiele lat zachowuje elegancki wygląd.

zobacz wiecje https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/