Twórczość klasyczna czy nowoczesna?

Żyjemy w czasach wielu możliwości. Dotyczy to różnych obszarów naszego istnienia, także twórczości, która przekształca się w zawrotnym tempie, wykorzystując m.in. najnowsze osiągniecia technologiczne. Ogromny wpływ na sztukę współczesną ma także postmodernistyczne myślenie, które zakłada różnorodność, dowolność, inność, eklektyzm. Jak tworzyć i jakim twórcą być?

Twórczość nowoczesna

Nowoczesna twórczość wiąże się z ideami i sposobem myślenia, który wynika ze współczesnej filozofii. Ale to także nowe  środki wyrazu i techniki. Widoczne jest to głównie w szeroko pojętej plastyce, która coraz bardziej staje się dziedziną interdyscyplinarną. Artyści przekraczają granice danej sztuki.

Twórczość klasyczna i nowoczesna

Malarstwo, architektura, animacje 3D, wizualizacje, rzeźba – te obszary totalnie się przenikają i uzupełniają. Przykładem takiego połączenia klasyki i nowoczesności jest chociażby projektowanie postaci w Photoshopie czy fantastyczna Concept Art. Gry komputerowe wymagające wiedzy i wyobraźni. Kurs Concept Art pomoże rozwinąć skrzydła w tym zakresie.

Także motion design potwierdza to, że animacje to doskonałe unowocześnienie klasycznych koncepcji i zadań twórczych. Zresztą twórcy motion design często odwołują się do motywów i koncepcji obecnych w sztuce XX wieku.

Unowocześniona klasyka

Nowoczesne programy dają twórcom nowe możliwości artystyczne. Pozwalają wyrazić siebie w inny niż do tej pory sposób. Umożliwiają prezentację światów wyobrażeniowych, czego przykładem jest Digital Painting i Concept Art. Nadają nieszablonowe ramy artystycznym kreacjom i kompozycjom (malarskim, architektonicznym, rzeźbiarskim). Podstawę nadal stanowi myśl i wizja. Intelekt i wyobraźnia. Liczy się też znajomość klasycznych pojęć i umiejętności jak rysowanie czy komponowanie.

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/