Ogród jako dzieło sztuki

Sztuka może być wszędzie. To odwieczna idea, którą wiek XX i XXI urzeczywistnia ze szczególną mocą. Sztuka przynależy nie tylko do oficjalnej przestrzeni wystawienniczej. Nie stanowi wyłącznie domeny pracy profesjonalistów analizujących jej realizacje. Nie jest wyłącznie sprawą wielkich i mniejszych mistrzów, ale wszystkich, którzy na co dzień starają się działać nieszablonowo w swoim otoczeniu. Ogród to doskonałe miejsce do tego, żeby wyrażać siebie (swoje marzenia, tęsknoty, cele, refleksje) poprzez sztukę i nietuzinkowe realizacje. Artyzm przejawia się w nim na wiele sposobów, m.in. poprzez rzeczy oparte na oryginalnym wzornictwie.

Artystyczne meble ogrodowe

Przedmiotami, które mają w sobie pierwiastek art, spotykanymi w dzisiejszych ogrodach, są z całą pewnością designerskie meble. Na przykład takie, które znajdujemy na stronie gardenspace.pl. Na szczególną uwagę pod względem artyzmu zasługują meble aluminiowe, które same w sobie stanowią spełnienie najwybitniejszych koncepcji artystycznych, na czele z konstruktywizmem, minimalizmem i funkcjonalizmem. Te przedmioty wprowadzają ducha sztuki współczesnej w dosłowny wręcz sposób.

Artystyczne parasole tarasowe

Parasole tarasowe to najlepszy dodatek do takich aluminiowych mebli. Czarne, szare, białe. Ta kolorystyka jest obecnie bardzo modna, a w dodatku kreuje przestrzeń ogrodową w kierunku awangardowego piękna. Parasole tarasowe dostępne są w formie okrągłej, ale też kwadratowej, która nawiązuje do ulubionej figury dwudziestowiecznych malarzy abstrakcjonistów.

Artystyczne kompozycje ogrodowe

Wystarczą aluminiowe meble i kwadratowe parasole, żeby zwykły taras przypominał galerię pod gołym niebem. Taką, w której zagościć może sztuka w dosłownej postaci, na przykład w formie oryginalnej rzeźby w duchu recycling art czy land art. Ale nie tylko w tym awangardowym kierunku mogą podążać stylizacje ogrodowe. To jeden z wielu przykładów działania artystycznego w najbliższym otoczeniu.

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ zobacz wiecje https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/