Jak urządzić taras – inspiracje od producentów

Jak urządzić taras – inspiracje od producentów

Inspiracji na taras znajdziemy dzisiaj bez liku – przede wszystkim w katalogach wnętrzarskich, jak i na licznych stronach internetowych. Dzięki nim zaprojektowanie eleganckiej przestrzeni nie będzie żadnym problemem. Zanim wpadniemy jednak w wir zakupów warto zastanowić się, jakie cechy powinny spełniać idealne meble tarasowe. Czy powinniśmy dodatkowo chronić je w okresie jesieni i zimy?

Meble odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Kluczową sprawą podczas kupowania mebli tarasowych jest określenie ich odporności na zmienne warunki atmosferyczne: palące promienie słoneczne, chłodne podmuchy wiatru, wilgoć, niskie temperatury. Meble muszą dodatkowo być odporne na utratę koloru czy też na wnikanie rdzy (w przypadku mebli aluminiowych). Bardzo ważne jest dopasowanie mebli także do rozmiarów samego tarasu – na niewielkich tarasach nie zmieścimy dużych kompletów wypoczynkowych. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą lekkie i zaprojektowane z olbrzymią precyzją meble aluminiowe.

Technorattan – ulubione meble Polaków

Bez wątpienia to meble technorattanowe są obecnie najchętniej kupowanymi w Polsce. Technorattan początkowo miał jedynie imitować naturalny rotang. Zdobył jednak taką popularność, że dzisiaj nie wyobrażamy sobie naszych ogrodów bez tego tworzywa. Technorattan posiada zwartą budowę, przez co do wnętrza nie wnika brud czy pył, czyszczenie jest niezwykle proste. Dzięki meblom technorattanowymi wiemy, jak urządzić taras w kilka chwil!

Klasyczny parasol na tarasie

Aby móc schronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym w czasie lata warto wykorzystać nowoczesne parasole tarasowe. Ich funkcjonalność jest olbrzymia: umieszczone są na ruchomych platformach, przez co ich przesuwanie zajmie nam dosłownie chwilę. Dodatkowo możliwe jest także rotowanie baldachimem, w zależności od potrzeb w danej chwili.

https://www.fcbu.org/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje/ https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/