Nie wszystkie kuchnie są duże, czyli urządzamy kuchnię o małej powierzchni

Nie wszystkie kuchnie zachwycają wielką powierzchnią. Aranżacja małej kuchni to wyzwanie, szczególnie, jeśli chcemy znaleźć w niej miejsce na mnóstwo różnych kuchennych akcesoriów.

 

Kuchnie: pomysły, które sprawią, że małe kuchnie będą wygodne

Podstawowe wyposażanie w każdej kuchni to szafki. Jeśli urządzamy małe kuchnie szczególną uwagę musimy poświęcić dolnym szafkom. Jeżeli zostaną dobrze zaprojektowane, zagospodarujemy każdy centymetr przestrzeni. W małych kuchniach warto ustawić meble w kształt litery L. Przy niezabudowanej ścianie można wtedy postawić jeszcze jedną szafkę, przy której urządzimy kącik do jedzenia. Jeżeli chcemy zaoszczędzić trochę przestrzeni, zamiast dwukomorowego zlewozmywaka, postawmy na jednokomorowy. Pod oknem można umieścić również zlewozmywak, a zmywarkę można kupić o szerokości 45 centymetrów, a nie taką o typowej szerokości 60 centymetrów.

 

Inne rozwiązania, które warto zastosować w małych kuchniach

Bardzo często pod kuchennym oknem znajduje się kaloryfer, którego nie sposób jest zabudować szafkami. W ten sposób tracimy w małej kuchni wiele cennej przestrzeni. Ale nie musi tak być. Można wykorzystać tę przestrzeń do urządzenia kącika jadalnego. Wystarczy wstawić tam stół, który ma opuszczany blat. Na czas spożywania czy przygotowywania posiłków wystarczy go rozłożyć, a po skończeniu złożyć. Do takiego stołu warto dokupić składane krzesła. Bardzo często nie wykorzystujemy przestrzeni, która jest pod górnymi szafkami. To świetne miejsce do przymocowania relingów lub wąskiej półki. Możemy na nich umieścić te akcesoria, z których korzystamy najczęściej. Rozwiązanie to pozwoli na zaoszczędzić całkiem sporo miejsca na blacie. Rozwiązaniem, które możemy również zastosować w małej kuchni to zabudowa do samego sufitu. Aby taka zabudowa nie przytłaczała, warto wybrać szklane fronty szafek.

zobacz https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ zobacz