Domy szkieletowe drewniane w polskim krajobrazie

Domy szkieletowe drewniane w polskim krajobrazieDrewniany dom do niedawna traktowany był jako ekstrawagancja – wielu przeciwników tego rodzaju budowli twierdziło, że nie utrzymuje on ciepła tak samo skutecznie jak domy murowane. Producenci przekonują, że nic bardziej mylnego w tej opinii. Domy drewniane są prawdziwym objawieniem, szczególnie dla ludzi młodych, którzy pragną mieszkać wygodnie i niedrogo!

Dlaczego domy szkieletowe drewniane są tak często wybierane?

Największą zaletą domów drewnianych szkieletowych jest bez wątpienia szybkość ich budowy. Zazwyczaj wykonawcy zajmuje to od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloprskim. Czas budowy uzależniony będzie również od szybkości załatwienia przyłączy wody, gazu, prądu. Większość producentów zaoferuje nam również profesjonalne wykończenie wnętrza, w tym instalację schodów, malowanie.

Domy szkieletowe drewniane są idealnym rozwiązaniem także dla osób, które nie chcą zaciągać wieloletniego zobowiązania finansowego w postaci kredytu. Dzisiaj to najpopularniejsza forma finansowania budowy domu – na szczęście, kiedy koszty są niższe o ok. 35% w porównaniu do klasycznego domu murowanego, możemy odetchnąć z ulgą. Warto także wspomnieć o samych projektach domów drewnianych – jedne z najciekawszych propozycji znajdziemy na stronie mawit.com.pl. Każdy projekt uwzględnia garaż czy podjazd do samochodu. Najchętniej wybieranymi są domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza.

Jak wygląda kwestia ogrzewania w domach szkieletowych drewnianych?

Wiele osób obawia się, że dom drewniany nie zapewni im tyle ciepła co w przypadku domów murowanych. Producenci zapewniają, że domy drewniane są doskonale izolowane a dodatkowo spełniają wymogi budownictwa pasywnego.

https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/