Przyjemne zaskoczenie po zimie, czyli technorattan na tarasie

Przyjemne zaskoczenie po zimie, czyli technorattan na tarasie

Kiedy przemija zima, zaczynamy tarasowe życie. Gdy pierwszy raz wychodzimy do ogrodu, wszystko wydaje się nam jakieś inne, odmienione, niekoniecznie w pozytywnym sensie.  Wiele rzeczy jest zniszczonych lub zabrudzonych. Dotyczy to także sprzętów i mebli, które zostały na zewnątrz na zimę. Ale nie mebli technorattanowych. Te są powodem przyjemnego zaskoczenia. Nic poważnego zazwyczaj się z nimi nie dzieje, nawet gdy stały na tarasie czy w altance podczas długiej zimy. Wszystko dzięki nieocenionym właściwościom technorattanu.

Odporne meble tarasowe z technorattanu

Naprawdę warto postawić na meble tarasowe z technorattanu, gdyż przedmioty te charakteryzują się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Nie straszny im śnieg, deszcz, promienie UV, skrajne temperatury. Są też łatwe w utrzymaniu w czystości, co jest niezmiernie ważne na tarasie rodzinnym czy na tarasie komercyjnym, przez który przewija się mnóstwo gości każdego dnia. Każdy coś wylewa, coś rozrzuca, a meble w kilka chwil przywrócimy do porządku jednym pociągnięciem nawilżonej szmatki.

Pokrowce na meble technorattanowe

Jeśli zaś zależy nam na dodatkowej ochronie naszych ulubionych zestawów technorattanowych, to poleca się nałożenie na nie specjalnych pokrowców ochronnych. Zabezpieczą one meble przed deszczem, śniegiem, słońcem, wiatrem. Pokrowce te są bardzo wygodne w użytkowaniu i w kilka chwil po zdjęciu umieścimy je w specjalnych torbach.

Poduszki do mebli z technorattanu

Warto zwrócić uwagę także na poduszki siedziskowe i oparciowe, które stanowią obowiązkowe uzupełnienie technorattanowych sof, narożników czy foteli. Najlepiej, gdy wykonane są z wysokojakościowej pianki tapicerskiej i pokryte poszewkami zrobionymi z poliestru impregnowanego teflonem. Nie wchłaniają one wody ani kurzu.

https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ zobacz live url