Torby bawełniane czy foliowe – które lepsze?

Każdy z nas niemalże codziennie staje przed tym wyborem: którą torbę wybrać? Najczęściej możemy mieć ten dylemat na zakupach w sklepie. Obecnie w wielu sklepach mamy do wyboru przy kasach kilka rodzajów toreb – klasyczne foliowe, ekologiczne papierowe lub bawełniane oraz polipropylenowe. Trzy pierwsze są najbardziej popularne i najczęściej spotykane. Tak więc, które są lepsze – bawełniane czy foliowe? Zapewne każdy rodzaj ma swoich zwolenników, bez względu na to czy wybierzecie bawełnianą torbę, cienkie torby plastikowe, czy torby papierowe. Tego typu torby mogą być wykorzystane nie tylko podczas zakupów. Świetnie spełnią swoją funkcję jako torby reklamowe.

Torby bawełniane i torby foliowe - miropak.pl

Sposoby wykorzystania wybranych toreb

Obecnie na rynku możemy spotkać się z wieloma formami toreb i z jeszcze większą ilością przykładów ich wykorzystania. Zwykle najbardziej popularne „foliówki” służą nam jako torby na zakupy i podobnie jest również w przypadku toreb papierowych. Natomiast jeśli chodzi o wykorzystanie toreb bawełnianych – wyróżnić można zdecydowanie więcej pomysłów, gdzie i kiedy można takich toreb używać. Dla przykładu, torby bawełniane są idealne w użyciu do działań marketingowych dla firm. Na każdej torbie bawełnianej można naszyć logo, które będzie się wbijać w pamięć każdej osoby, która je zobaczy. W takim wydaniu torby bawełniane są świetne do zapakowania upominków od danej firmy, bądź też same w sobie mogą być upominkiem, mającym ogromny wpływ na odbiór wśród ludzi.
Torby foliowe również mogą nosić logo firm, ale często są one odbierane trochę bardziej negatywnie z uwagi na ekologię.

Producent toreb bawełnianych miropak.pl torba bawełniana czy foliowa

Proces produkcji toreb – wpływ na środowisko

Obecnie bardzo popularnym przekonaniem jest to, że produkcja oraz używanie toreb foliowych wiąże się z największym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Jednak problem zanieczyszczenia środowiska przez torby foliowe wynika głównie z niewłaściwego pozbywania się takich torebek. I pod tym względem wciąż jest wiele do zrobienia. Chociażby w porównaniu do krajów skandynawskich, które są niekwestionowanym liderem w gospodarowaniu odpadami. Zdecydowana większość problemów z zanieczyszczeniem środowiska wiąże się z procesem utylizacji wszelkich odpadów. O ile torby papierowe są najmniej szkodliwe, o tyle torby foliowe mogą mieć bardziej negatywny wpływ dla środowiska naturalnego. Szczególnie, że wciąż wielu ludzi nie przykłada się do odpowiedniego sortowania odpadów i wówczas reklamówki foliowe trafiają na ogromne wysypisko śmieci, gdzie najczęściej leżą przez długi czas. Jeżeli chodzi o proces produkcji – wbrew pozorom produkcja toreb ekologicznych jest bardziej szkodliwa dla środowiska. Torby w których zawarta jest bawełna, mają zły wpływ na zmiany klimatyczne np. globalne ocieplenie. Do samej ich produkcji wymagane jest większe zużycie wody niż w przypadku torebek z tworzyw sztucznych.

Torby reklamowe - torba bawełniana na prezent

Jakie są wady i zalety poszczególnych toreb?

Tak naprawdę w każdym tego typu produkcie – bez wyjątków – znajdziemy zarówno wady jak i zalety. Na pewno zaletą większości z nich jest to, że są to torby wielorazowe. Zarówno bawełniane torby, czy torby papierowe możemy użyć więcej niż raz. Wadą, którą posiada reklamówka foliowa jest to, że najczęściej używamy jej tylko raz – ale nie jest to żadną regułą! Natomiast zaleta jest taka, że foliowe torebki można bez końca oddawać do recyklingu. To z dużą pewnością generuje znacznie mniejsze zużycie energii niż w procesie produkcji toreb od zera. Jeżeli chodzi o ekologiczne torby bawełniane, zaletą na pewno jest to, że możemy używać jej wielokrotnie. Natomiast do wad możemy zaliczyć fakt, że jest sporo droższa od zwykłej reklamówki.

https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ zobacz więcej