Lampy podłogowe pasujące do każdego wnętrza

Lampy podłogowe stanowią doskonałą dekorację, ale mają także ważną funkcję użytkową – wspomagają bowiem lampę sufitową. Powinny one dawać bardziej dyskretne, chociaż nadal wyraźne światło, służące do czytania lub jako tło do oglądania telewizji.

Z czego można wybierać?

Lampy stojące – https://idealdesign.pl/stojace-lampy-designerskie-nowoczesne, stawiane w kąciku wypoczynkowym, w sypialni, salonie lub w gabinecie, mogą być klasyczne lub wykonane w stylu nowoczesnym. W spotykanych obecnie projektach występuje bardzo duża dowolność, a pomysły na tworzenie lamp stojących są naprawdę różnorodne. Są one wykonywane z różnych materiałów (drewna, metalu, szkła, kamieni) oraz w różnych kolorach, choć najczęściej wybierane są nadal modele srebrne, białe i czarne. Oczywiście popularnością cieszą się także lampy podłogowe w barwach naturalnego drewna, z których zostały zrobione. Do wyboru są lampy podłogowe stojące na nieruchomej podstawie, lub znajdujące się na ruchomym, czyli odchylanym łuku. Bardzo modne są też modele na trzech nogach (tzw. tripod). Designerskie lampy stojące zawierać mogą wiele ozdobnych detali, na przykład delikatnych kryształków, kloszy w kształcie liści czy podstaw obłożonych kamieniami. Bardzo duża dowolność występuje również jeśli chodzi o kształty lamp podłogowych. Mogą to być wspomniane już wcześniej lampy wygięte w łuk, ale też posiadające na jednym słupku kilka źródeł światła, czy też klosze w różnych kształtach i kolorach. Oferta rynkowa jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie lampę pasującą do aranżacji własnego domu.

Designerskie lampy stojące

We wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych dobór lamp może stać się prawdziwą przyjemnością. Znalezienie takich, które wpiszą się w styl modernistyczny nie jest trudne i można w dużej mierze postawić na własne gusta. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na modele lamp w geometrycznych formach, które zrobione zostały z nowoczesnych, a zarazem łatwych w utrzymaniu materiałów. Doskonałe będą designerskie lampy stojące z regulowanymi ramionami i nietypowymi abażurami, np. w mocnych kolorach. Oryginalnym pomysłem jest klosz składający się z symetrycznych płatków – przypominający egzotyczny pąk kwiatu. Taka lampa jest wręcz idealna do przestronnego salonu, gdyż nie da się przejść obok niej obojętnie i na pewno zachwyci wszystkich gości. Widać więc, że jeśli chodzi o lampy stawiane na podłodze to nie obowiązują ich żadne ograniczenia stylistyczne. Do tego są one funkcjonalne, potrzebne w wielu wnętrzach i pasują do wielu aranżacji. W żadnym domu nie warto z nich rezygnować, bo bez lamp stojących wnętrze nie będzie już tak gustowne.

zobacz zobacz Dębowa konsola do przedpokoju loft