Kuchnie klasyczne angielskie zawsze w modzie

Kuchnie klasyczne angielskie zawsze w modzie

Remontując lub urządzając kuchnię od podstaw, warto odejść od chwilowych trendów, które za rok czy dwa odejdą w zapomnienie na rzecz uniwersalnych rozwiązań, które nie tracą na aktualności. Synonimem klasy w kuchennych wnętrzach jest styl angielski. Czym charakteryzują się kuchnie rodem z ojczyzny Szekspira?

Kuchnie klasyczne angielskie – stylistyczny misz-masz

Kuchnie klasyczne angielskie przypadną do gustu szczególnie paniom. Niepoprawne marzycielki i czytelniczki miłosnych historii będą zachwycone delikatnością i elegancją nowej kuchennej zabudowy. Styl angielski łączy w jedną, spójną całość kilka pozornie skrajnych cech – retro, wytworną elegancję i wiejską naturalność.

Stylowa zabudowa

W angielskiej kuchni próżno szukać połyskujących powierzchni, minimalistycznych brył, ciemnych kolorów i sztucznych materiałów. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się tutaj naturalne surowce, jasne kolory i lekkie, ale dekoracyjne formy. Pożądany efekt zapewnią jasne meble z białymi lub waniliowymi frontami udekorowanymi frezowaniami, listewkami, gzymsami i mosiężnymi gałkami. Klasyczną, elegancką zabudowę dopełni wyeksponowany, duży okap i armatura nawiązująca do stylu retro. Z tego typu meblami ciekawie prezentować się będą dodatki w kolorze miedzi lub różowego złota.

Kluczem do stworzenia ciekawej kuchennej aranżacji są odpowiednie dodatki. W angielskiej kuchni nie może zabraknąć malowanej porcelany ustawionej za szybą ozdobnego kredensu, jasnych, półprzezroczystych firanek i zasłonek w kratę lub kwiatowy wzór. Na stole przykrytym ozdobnym obrusem z wyhaftowaną aplikacją koniecznie powinien znaleźć się wazon ze świeżymi kwiatami. Więcej rad, dzięki którym zaprojektujesz kuchnię swoich marzeń znajdziesz na stronie www.gama-sklep.com.pl.

https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ live url zobacz