Retro salon, czyli to nam się podoba

Przeszłość to źródło inspiracji, z którego bez ustanku czerpiemy. Nie ma się czemu dziwić, przecież w niej jest naturalne, oczywiste, spontaniczne piękno, którego tak bardzo nam obecnie brakuje. Poza tym to, co przeminęło, często wydaje nam się doskonalsze od tego, co mamy obecnie, w jaskrawym świetle aktualności. Wydarzenia i rzeczy z przeszłości owiane są jakby mgiełką tajemniczości. Odnosimy się do nich z pewnym sentymentalizmem. Wzdychamy do nich, na przykład przebywając w salonie w stylu retro, w którym duch przeszłości i wspomnienia łączą się z naszą teraźniejszością.

Stoliki drewniane

W takim nostalgicznym miejscu świetnie zaprezentują się stoliki drewniane, które współtworzyć będą romantyczny i naturalny klimat wnętrza. W zależności od tego, jak pojmujemy retro, możemy wybrać chociażby uroczy stolik prowansalski czy geometryczny stolik z nogami ze stali malowanej proszkowo. Retro bowiem może odsyłać do wielu światów. Podróż w czasie może sięgać aż do XIX wieku, do lat dwudziestych minionego wieku czy do lat sześćdziesiątych. Retro to styl ludwikowski, ale też art nouveau czy pop-art. Projekty nowoczesnych stolików drewnianych te wszystkie inspiracje w sobie zawierają.

Regały drewniane

Retro to nie tylko rzeczy z historią, to także historia pokazana w nowej rzeczy. To meble inspirowane przeszłością. Wiele z nich znajdziemy tutaj: notodo.pl. Odkryjemy na przykład klasyczne regały i witryny, które doskonale umeblują salon w stylu retro. Idealnie nadają się na przykład do stworzenia w nim biblioteczki.

Czym jest styl retro?

Ale czym tak naprawdę jest stylistyka retro, także ta salonowa? Magią zaklętą w antykach,w  pamiątkach, w autentycznych dowodach czyjejś obecności. Dlatego salon, jako miejsce reprezentacyjne i służące tworzeniu prywatnych ekspozycji, świetnie nadaje się do tego, żeby pokazać wartościowe meble z dawnych czasów, starodawne przedmioty, czarno-białe fotografie, wielopokoleniowe zbiory, stare książki. W tym celu najlepiej wykorzystać drewniane regały.

https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft