Wybieramy nowy materac do sypialni

Bedroom with no people

Materac do spania musi spełniać wiele rygorystycznych norm i zapewniać maksymalny komfort w czasie snu. Wybierając materac do spania, każdy z nas musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań… Jakich? Sprawdź!

 

Podstawowe zastosowanie materaców do spania

Materac został wymyślony i skonstruowany, by zapewnić ciału odpowiednie podparcie podczas wypoczynku w pozycji leżącej. Wybierając materac do spania, należy kierować się nie tylko komfortem, ale przede wszystkim znaleźć taki model, który zapewnia zdrowy i bezpieczny sen. Najlepiej wybierać materac dostosowany do indywidualnych potrzeb osób dorosłych lub dzieci. Warto również zapytać sprzedawcę o materiały wykorzystane do jego produkcji oraz dowiedzieć się, czy wybrany model jest bezpieczny dla alergików.

 

Dlaczego warto zadbać o odpowiednio dobrany materac do spania ?

Przyjmuje się, że statystyczny człowiek śpi około 8 godzin w ciągu doby. W trakcie snu u każdego człowieka zachodzą różnorodne procesy regenerujące, rozluźniające ciało, jak również takie, które pomagają zapamiętać najmilsze chwile minionego dnia. Idealnie dobrany materac nie tylko sprawi, że sen będzie prawidłowy, a człowiek wstanie wypoczęty. Jest to również ukłon w stronę zdrowia kręgosłupa, który przecież służy każdemu z nas całe życie i warto o niego dbać.

 

Twardy materac czy miękki?

Jak już wcześniej było wspomniane, podstawową funkcją materaca jest wspomaganie odpoczynku i regeneracji organizmu. Według specjalistów, powierzchnia, na której śpimy, powinna odciążać mięśnie, harmonijnie dopasowywać się do krzywizn kręgosłupa i dawać mu stabilne podparcie. Podstawowym parametrem, jaki powinniśmy mieć na uwadze przy wyborze stopnia twardości materaca, jest nasza waga. Osobom o niskiej wadze zaleca się spanie na miękkich materacach, natomiast osobom cięższym – na twardszych.

Więcej się dowiesz na studiomaterace.pl.

 

zobacz Industrialny bukowy stolik nocny z półką https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/