KUCHENNE INSPIRACJE W SALONIE

Salon jest dla wielu osób jedynym miejscem w domu, w którym mogą się w pełni zrelaksować po ciężkim dniu pracy i rozerwać, kiedy potrzebują poprawić sobie humor. Czasem samo przebywanie w salonie może być relaksujące i nie musimy robić nic konkretnego by odpocząć, ale miejsce to musi spełnić jeden warunek – musi być dobrze zaaranżowane. Aranżacja salonu to oczywiście sprawa bardzo indywidualna, ponieważ jego wystrój musi w pełni odpowiadać osobie która w nim przebywa. Dobrym pomysłem jest inspirowanie się pomysłami z różnych poradników traktujących o aranżacji. Inspiracja to w tym przypadku słowo klucz, bowiem jeśli urządzimy salon kropka w kropkę jak opisują to poradniki, może być ładny, ale nie musi w pełni spełniać naszych wymagań, dlatego powinniśmy czerpać pomysły i eksperymentować. Choć niektórych może to zaskoczyć, wiele inspiracji można czerpać z wystroju kuchni. Na co zwracać uwagę?

 

KUBKI, ZASTAWY I AKCESORIA

 

Ustawianie w salonie garnków czy wieszanie patelni nie jest dobrym pomysłem i całkowicie mija się z celem. Są jednak sprzętu kuchenne, które doskonale odnajdą się w kuchni. Przykładem są akcesoria kuchenne, czyli niewielkie elementy, które nie tylko wyglądają ładnie, ale także posiadające praktyczne zastopowanie w salonie. Warto zacząć od ozdobnych filiżanek i kubków. Kto bowiem nie lubi napić się aromatycznej herbaty czy kawy? Nie musimy parzyć kawy w kuchni, a jeśli ustawimy na tacce ozdobne kubki i filiżanki, nie tylko będą one wzbogacać wnętrze i sprawią, ze stanie się bardziej przytulne, ale także będą zawsze pod ręką, więc łatwo będziemy mogli ugościć osoby które nas odwiedzą. Jeżeli posiadamy w salonie ekspres do kawy, wówczas to przy nim najlepiej poukładać filiżanki. Kawę możemy jednak parzyć na wiele sposobów. Dobrym wyborem jest elegancki, szklany french press. Jest to bardzo proste w obsłudze urządzenie, które doskonale sprawdzą się dla osób, którym zależy na tym by kawę zaparzyć szybko i łatwo.

Do pojemnika wsypujemy kawę i zalewamy gorącą wodą. Po chwili stopniowo opuszczamy wbudowany filtr i czekamy kilka minut aż kawa się zaparzy. Po tym czasie możemy nalać ją do kubka lub filiżanki bez obaw o to, że do naczynia przedostaną się fusy. Aby umyć french press, wystarczy opłukać go pod bieżąca wodą lub wstawić do zmywarki, oczywiście pod warunkiem, ze egzemplarz który posiadamy na to pozwala. Innym urządzeniem które posłuży nam do zaparzenia kawy, jest tradycyjna kawiarka, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, ponieważ kawiarka wygląda bardzo elegancko i również jest łatwa w obsłudze. Dodatkowa jej zaletą jest to, że po zaparzeniu kawy całe pomieszczenie spowija piękny aromat, który również można uznać za sposób na wzbogacenie przestrzeni. Kawiarki zwykle mają niewielką pojemność, dlatego najczęściej nadają się do zaparzenia jednego kubka kawy. French press z kolei może być większy, lecz jeśli zależy nam na tym by parzyć kawę tylko dla siebie, bez problemu znajdziemy egzemplarze o pojemności 250 mililitrów. Skoro mowa o zastawie to nie można pominąć szkła, czyli kieliszek i szklanek. Jeżeli lubimy od czasu do czasu napić się wina lub czegoś mocniejszego, warto mieć do tego odpowiednie kieliszki lub szklanki.

Co prawda do każdego trunku przeznaczone są inne naczynia, ale najważniejsze jest to, abyśmy wybierali według własnych wymagań. Przykładem może być whisky, która kojarzona jest ze szklankami z grubym dnem. Zostały one stworzone do picia jej z lodem, tak by grube szkło nie pozwoliło by lód roztapiał się zbyt szybko, jednak fachowo whisky delektuje się w specjalnych kieliszkach do tego przeznaczonych. To jednak nie oznacza, że musimy używać ich tylko dlatego, ze taka jest zasada, bowiem we własnym salonie to my ustalamy zasady. Jeśli zależy nam na tym by wnieść do pomieszczenia nieco elegancji, możemy posłużyć się różnorodnymi, zdobionymi karafkami. Warto mieć także szklane naczynie na sok. W ten sposób po wypełnieniu go sokiem, wnętrze zyska więcej kolorów i stanie się bardziej żywe.

 

INSPIRACJE SĄ WSZĘDZIE

 

W wielu miejscach znajdziemy elementy, które mogą nam się podobać, a kuchnia nie jest tu wyjątkiem. Jeżeli tylko się rozejrzymy i zauważymy element który naszym zdaniem może sprawić, ze salon nabierze charakteru, nie bójmy się wykorzystać tego pomysłu. Wiele Pomysłów znajdziemy w różnorodnych poradnikach, również tych internetowych (np. na https://naczynia.olkusz.pl/blog/) , więc jeżeli nie mamy pomysłu na salon, dajmy sobie czas i inspirujmy się, a z czasem wnętrze zacznie ewoluować i stanie się dokładnie takie jakim chcielibyśmy je widzieć.

 

 

 

 

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/