Nowoczesne stojące lampy podłogowe

Podłogowe lampy pokojowe stojące są podstawą dekoracji wnętrz. Oferując nie tylko funkcjonalność, ale także szeroki wybór rozwiązań projektowych poprzez wybrany styl użyte materiały i pozycjonowanie lampy wewnątrz pomieszczenia. Nawet wybór żarówek ma wpływ na nastrój i atmosferę pokoju.

Nowoczesne lampy do salonu torchiere

Torchiere jest jednym z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych typów lamp podłogowych. Tego typu lampa pokojowa stojąca jest pionowa, z oprawą oświetleniową skierowaną ku górze na końcu kolumny. Torchiery nie zajmują dużo miejsca, a dyskretny kształt może mieć wiele wspólnego z ich popularnością. Drugą zaletą stojących lamp pokojowych torchiere jest ich zdolność do zapewnienia ogólnego światła. Kształt kieruje światło na sufit, gdzie rozprowadza się ono na cały pokój. Stojąca lampa pokojowa tego typu wyposażona może być w przełącznik ściemniacza. Takie rozwiązanie zapewnia większą wszechstronność tego stylu, ponieważ pozwala na zmiękczenie lub włączenie światła w razie potrzeby. A ponieważ torchiery są dostępne w różnych stylach, począwszy od tradycyjnych po nowoczesne, można znaleźć takie, które pasuje do każdego otoczenia. Tego typu stojące lampy pokojowe można np. umieścić w salonie. Przed zakupem warto jednak upewnić się, że lampa jest stabilna i nie będzie łatwo przewracać.

Inne stojące lampy pokojowe

Nowoczesne lampy stojące pokojowe to również tzw. modele klubowe.
Podobnie jak w przypadku torchiere, można kupić lampę klubową w dowolnym stylu. Elementami jej konstrukcji jest podstawa, drążek lub słupek oraz klosz, który zmiękcza światło. Nowoczesne lampy do salonu tego typu zazwyczaj mają jedno gniazdo 3-stykowe lub podwójne gniazdo. Klubowe lampy pokojowe stojące występują również w formach regulowanych, które mogą być dopasowane do wysokości
Niektóre nowoczesne lampy do salonu są w stanie dostarczyć olbrzymiej ilości światła, ponieważ wykorzystuje trójstopniową żarówkę centralną otoczoną aż trzema dodatkowymi żarówkami, które mogą być używane jednocześnie lub oddzielnie w razie potrzeby. Świetlówki te świetnie nadaje się do oświetlania dużych pomieszczeń. Lampa podłogowa skierowana może być ku dołowi. Takie rozwiązanie idealnie nadaje się do czytania, ponieważ doskonale sprawdza się podczas kierowania puli światła na konkretny obiekt. Jest to doskonały wybór do umieszczania obok fotela. Lampy pokojowe stojące dostępne są w bardzo wielu stylach aranżacyjnych. Dzięki temu możliwe jest dopasowani ich do praktycznie każdego typu pomieszczenia.

https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ Kwietnik kubik stalowy loft