Odpowiednie umeblowanie kuchni

Jak umeblować kuchnię? Pytanie na które odpowiedzieć można w różnoraki sposób. Chociażby dlatego, że każda kuchnia umeblowanie jest zupełnie inna. Wąskie, szerokie, małe, duże, jasne, ciemne – różne pomieszczenia i różne potrzeby.

Jednorzędowa kuchnia umeblowanie

Ustawienie dedykowane do pomieszczeń bardzo wąskich, gdzie nie ma mowy o ustawieniu dwóch przeciwległych rzędów. Aczkolwiek, należy dodać, że jest to najmniej funkcjonalne zestawienie. Wszystko przez to, że nie ma tu szans na zastosowanie zasady ergonomicznego trójkąta roboczego.

Kuchnia dwurzędowa

Meble stojące na dwóch przeciwległych ścianach. Jest to rozwiązanie, które dedykowane jest do pomieszczeń, gdzie można pozostawić pośrodku od 90 do 120 cm na swobodną komunikację, a także na swobodne otwieranie drzwiczek przy szafkach kuchennych. Ergonomiczne rozwiązanie, gdzie wiele rzeczy zawsze znajduje się pod ręką.

Kuchnia w kształcie litery L

Kuchnia umeblowanie, gdzie obydwa rzędy ustawione są do siebie prostopadle. Meble można umieścić na ścianie, gdzie znajdują się okna. Aczkolwiek, w tym momencie należy zrezygnować w tym miejscu z szafek wiszących, jakie mogłyby utrudniać dostęp do światła dziennego.

Kuchnia w kształcie litery G

Z tzw. półwyspem. Rozwiązanie polecane do pomieszczeń o sporych gabarytach. Meble będą stać wzdłuż trzech ścian, a półwysep będzie stał na czwartej, przylegającej do nich ścianie. W takiej kuchni nikt nie będzie miał problemu z przechowywaniem, ponieważ zawsze znajdzie się na to sporo miejsca. 

 

Hoker do kuchni z oparciem https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/ zobacz