Nowoczesny ogród – stwórz wygodne miejsce wypoczynkowe

Jak stworzyć wygodne miejsce wypoczynkowe blisko domu, z którego korzystać będą domownicy? Podstawą są bez wątpienia komfortowe meble, ale też parasol ogrodowy i odpowiednie oświetlenie.

 

Szeroki wybór mebli ogrodowych

Jakie meble ogrodowe wybrać, by cieszyć się wygodą? Wśród najchętniej wybieranych wymienia się przede wszystkim meble technorattanowe. Lekkie, trwałe i modne meble tego typu z pewnością staną się ozdobą miejsca wypoczynkowego i pozwolą na spędzanie niezapomnianych chwil blisko natury. Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych stelażach, ich okrycie to plecionka technorattanowa. Atutem jest bez wątpienia szeroki wybór kolorów. Inspiracje na niebanalny aranż ogrodu znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradny-nabytok.

 

Jak zacienić miejsce wypoczynkowe?

By skutecznie chronić się przed słońcem podczas letniego wypoczynku, warto w ogrodzie czy na tarasie wykorzystać nowoczesny parasol ogrodowy. Współcześnie parasole takie posiadają wiele punktów regulacji, które pozwalają na precyzyjne dopasowanie kąta padania cienia. Dodatkowo parasole mogą być umieszczane na jednej z kilku rodzajów podstaw: klasycznych podstawach z granitu, podstawach z kółkami i hamulcami, podstawach do wkopania w ziemie. Czasze parasoli tworzone są z tkanin technicznych pokrytych warstwą poliuretanu.

 

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie!

Przyjemne popołudnie w ogrodzie nierzadko zmienia się w ciepły wieczór. By bezpiecznie poruszać się po ogrodzie czy tarasie, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Jedną z chętniej wybieranych opcji są lampy ogrodowe solarne, które mogą być ładowane zarówno poprzez klasyczne USB, jak i energię słoneczną. Lampy takie świecą w kilku trybach, co pozwala na regulowanie ilości zużytej energii.

zobacz zobacz więcej zobacz