Fototapety ścienne

Naklejanie fototapet na ścianę znów stało się popularne, chociaż przez lata fototapety były synonimem tandety. Stało się tak za sprawą wysokiej jakości fototapet, zwłaszcza drukowanych na zamówienie. Wydruk jakości fotograficznej na ścianie prezentuje się znakomicie, zwłaszcza, że nowoczesna technologia druku sprzyja uzyskiwaniu żywych i trwałych kolorów, które przez lata nie tracą swoich właściwości. Oczywiście podstawą jest zdjęcie bardzo dobrej jakości, nienagannej ostrości oraz bardzo dużej rozdzielczości. Tylko wówczas możemy cieszyć się z efektu końcowego.

sypialnia z obrazem

Fototapety na wymiar przyklejamy zwykle na całą ścianę i może to rodzić kilka problemów. Po pierwsze zbyt duże powiększenie sprawi, że jakość wydruku będzie gorsza. Fototapeta drukowana na zamówienie to po prostu silnie powiększone zdjęcie cyfrowe, czyli krótko mówiąc piksele. Trzeba o tym pamiętać zwłaszcza wówczas, jeśli ogląda się fototapetę z bliska, w małych pomieszczeniach. Drugi problem to powiększenie elementów motywu, np. postaci ludzkich, kwiatów lub obszarów w jednym kolorze. Oglądane z bliska i w dużym powiększaniu może być źle odbierane, jako kolorowe plamy, a nie konkretny motyw. Jeżeli zdajemy sobie sprawę z pułapek, to czasem lepiej przykleić fototapetę na ścianie z pozostawieniem wolnych pasów z każdej strony. Kompozycja fototapety może być lepsza, a efekt końcowy nas zadowoli, zwłaszcza, że zaoszczędzimy znaczna kwotę.

Obrazy nowoczesne to także produkt drukowany na zamówienie, w podobny sposób, ale na innym podłożu. Obrazy drukowane są na powlekanym płótnie, naciągane na blejtram i w takiej postaci dostarczane są klientom. Powiększenie są znacznie mniejsze i nie ma takich zagrożeń, jak w przypadku fototapet. Obrazy mogą być drukowane z tych samych motywów, są bardzo dekoracyjne, ale ich wpływ na wygląd pomieszczenia jest mniejszy niż dużych fototapet. To może być zaletą, która przesądzi o wyborze. Bardzo dużo obrazów drukowanych jest z własnych zdjęć zamawiających, ponieważ ich jakość jest zadowalająca, a nie ma takiego znaczenia jak w przypadku fototapet.

https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/ live url