Fotele tapicerowane wracają do łask

Fotele tapicerowane wracają do łaskUrządzając dom lub biuro warto postawić na dobrej jakości meble i wyposażenie, które będzie służyć nam przez długie lata. Wybór umeblowania powinien być dokładnie przemyślany. Wiele osób nie wyobraża sobie salonu bez sofy i wygodnego fotela. Jeśli Twój salon ma dużą powierzchnię użytkową warto kupić kilka foteli dopasowując ich ilość do ilości mieszkających z Tobą domowników. Takie rozwiązanie sprawi, że po ciężkim dniu w pracy nie będziesz już musiał toczyć bitwy o najwygodniejsze miejsce do odpoczynku. Duży komfort użytkowania zapewniają fotele tapicerowane.

Obecnie fotele tapicerowane występują w sklepach meblowych w wielu wzorach i kolorach. Bardzo modne stają się oryginalne, geometryczne wzory oraz pikowania na tapicerce. Wybierając fotel tapicerowany należy dopasować go do stylu całego wnętrza. Przykładowo w salonach urządzonych w stylu skandynawskim sprawdzą się fotele „uszaki” w naturalnych, typowych dla stylu skandynawskiego barwach. Z kolei miłośnicy niebanalnego stylu z chęcią wracają do foteli rodem z lat 60-tych wybierając fotele tworzone na wzór słynnego fotela 366 zaprojektowanego przez Józefa Chierowskiego. Bogata oferta producentów tkanin obiciowych jest dowodem na to, że fotel tapicerowany nie musi być nudny. Czasem warto zaszaleć i przełamać stonowane kolory pomieszczenia wybierając fotel tapicerowany w intensywnym kolorze. Taki akcent kolorystyczny nada wnętrzu przytulności i wyjątkowego charakteru. Należy podkreślić, że oprócz zadowalającego nas stylu i wyglądu fotel musi być przede wszystkim wygodny. Mawia się, że wygodny fotel to taki, który sam dopasowuje się do kształtu ludzkiego ciała. Zaleca się, aby szerokość siedziska miała minimum 40 cm, a tapicerka fotela uginała się pod wpływem ciężaru ludzkiego ciała na minimum 2-3 cm. Istotne jest także odpowiednie wyprofilowanie siedziska i oparcia fotela. Fotele tapicerowane nie mogą też zbytnio krępować naszych ruchów, niezbędny jest swobodny ruch ramion podczas korzystania z fotela. Jeśli wśród domowników posiadamy małe dzieci lub zwierzęta warto postawić na tapicerkę wykonaną z wytrzymalszych i plamoodpornych materiałów. Obicie takie jest zazwyczaj droższe niż zwykłe tkaniny tapicerskie, jednak chroni nas przez zniszczeniami i plamami. Przy zwykłej tapicerce wiele plam ciężko doczyścić, a co za tym idzie – zmuszeni jesteśmy wymienić obicie u tapicera oraz pokryć koszty ewentualnej naprawy.

Fotele tapicerowane sprawdzą się również w biurach. Twarde, kanciaste krzesła powoli odchodzą w zapomnienie. Aby zachęcić klientów coraz więcej przedsiębiorców wybiera do swojego biura fotele tapicerowane. Wygodne fotele przy stole konferencyjnym nadają pomieszczeniu swoistego prestiżu, elegancji i sprawiają, że biuro wydaje się być bardziej profesjonalne. Duże znaczenie mają również fotele w poczekalniach, gdzie klienci spędzają czasem naprawdę dużo czasu. Wygodny, odpowiednio wyprofilowany fotel tapicerowany umili oczekującym klientom czas i sprawi, że chętniej będą do danego miejsca wracać.

Fotele tapicerowane znajdziesz na www.meble-diana.pl/fotele

zobacz zobacz zobacz