Drewniane i szklane stoliki pod telewizor

Z kupnem telewizora wiążą się dwa problemy. Pierwszy z nich to wybór odpowiedniego modelu TV, a drugi to wybór najlepszego stolika pod telewizor. W niniejszym poradniku postaramy się ułatwić decyzję dotyczącą zakupu stolika radiowo – telewizyjnego.

Na rynku istnieje wiele modeli omawianych mebli. Producenci oferują nowatorskie rozwiązania, na które składają się głównie materiały, z jakich wykonano stolik. Dzięki temu klienci mają do wyboru stoliki: drewniane, szklane oraz wykonane z płyty.

Na początek trzeba jeszcze podkreślić, że w ostatnim czasie bardzo modne jest ustawianie stolików RTV tak, aby stały same, w pewnym oddaleniu od innych mebli. Doskonale prezentują się na tle pustej ściany lub w pobliżu okna. Oczywiście ich otoczenie można jakoś ozdobić (kwiaty w doniczkach, lampa stojąca, obraz nad telewizorem).

Stoliki drewniane

O funkcjonalności i pięknie drewna nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Drewno jest jednym z najstarszych budulców, a jednocześnie to doskonały materiał na meble. Nic więc dziwnego, że wytwarza się z niego zarówno całe zestawy mebli, jak i pojedyncze elementy. Tak też dzieje się w przypadku stolików pod telewizor. Można je kupić w zestawie lub oddzielnie.

Stoliki drewniane mają też to do siebie, że są proste do samodzielnego zaprojektowania. Drewno jest łatwo dostępnym materiałem, w związku z czym wystarczy nieco umiejętności projektowych, aby po niedługim czasie cieszyć się bardzo oryginalnym meblem. Jeśli jednak nie wykazujemy takich zdolności, to można się zdecydować na gotowe produkty. Współczesne meble drewniane posiadają na ogół: blat do postawienia telewizora, półkę na odtwarzacze DVD, dekodery, etc. Część z nich posiada też półki lub szafkę na płyty, gazety i inne szpargały.

Stoliki szklane

Stoliki szklane są zbudowane na podobnej zasadzie jak drewniane. Część z nich to proste konstrukcje, których jedynym zadaniem jest podtrzymywanie telewizora. Istnieją jednak znacznie lepiej wyposażone modele, które posiadają dodatkowe miejsce na książki, gazety, płyty DVD lub CD. Poza tym w standardzie mają też miejsce na dekodery, nagrywarki i odtwarzacze DVD.

Decydując się na wybór stolika szklanego pod telewizora, trzeba sprawdzić rodzaj szkła z jakiego został wykonany. Powinno to być grube, hartowane szkło, które bardzo trudno zbić. Krótko mówiąc: im grubsze szkło, tym lepiej.

Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft