Meble ogrodowe – jakie wybrać?

Przygotowując się do letniego sezonu i rozważając zakup wyposażenia ogrodowego, warto zastanowić się, jaki rodzaj mebli wybrać. Materiał, z którego wykonany jest dany produkt, ma największy wpływ na jakość i trwałość naszej kanapy czy fotela.

Na co zwracać uwagę?

Drewno, aluminium, plastik a może żeliwo? Wybór dostępnych opcji jest ogromny. Budulec mebli ogrodowych musi być przede wszystkim odporny na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, na które ciągle narażamy nasze ogrodowe umeblowanie. Kolejną, pożądaną cechą jest mała waga mebli, które często musimy przesuwać i przestawiać. Dobrze by było, gdybyśmy nie musieli starannie czyścić każdego detalu po małych opadach. Czy istnieje tworzywo, który spełnia wszystkie te wymogi?

Najlepszy wybór na lata

Materiałem, który sprosta wszystkim wyzwaniom, jest technorattan. Nic więc dziwnego, że już od kilku sezonów cieszy się dużym zainteresowaniem i niesłabnąca popularnością. Technorattan to rodzaj syntetycznego materiału do złudzenia przypominającego rattan pozyskiwany z włókien palm rotangowych. W przeciwieństwie do naturalnej substancji, technorattan nie wymaga dodatkowej konserwacji ani impregnacji. Meble do ogrodu z technorattanu odporne są na działanie promieniowania UV i zabrudzenia. Dodatkowo są bardzo lekkie, dzięki czemu bez problemu można zmieniać ich ustawienie. Kupując meble z technorattanu możesz mieć pewność, że będziesz cieszyć się idealnym ogrodem przez długie lata.

zobacz https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ zobacz