Kupno materaca do łóżka niemowlęcia

Pojawienie się w domu noworodka to zawsze olbrzymia rewolucja dla młodych rodziców – konieczne jest zreorganizowanie swojego dobowego rytmu oraz opieka nad dzieckiem. Zanim jednak niemowlę pojawi się w domu konieczne jest zapewnienie mu odpowiedniego łóżeczka i materaca. W sklepach meblowych i dziecięcych znajdziemy wiele interesujących produktów. Jaki materac okaże się strzałem w dziesiątkę?

Materace wielowarstwowe dla niemowląt

W przypadku niemowląt wielu rodziców poszukuje materacy o właściwościach hypoalergicznych – pediatrzy są zgodni, że takie rozwiązanie pozwoli uchronić dziecko przed infekcjami w czasie pierwszych miesięcy życia. Co oferują nam producenci?
Z pewnością jednym z ciekawych rozwiązań jest zakupienie materaca warstwowego, w którego wnętrzu znajduje się kilka interesujących produktów. Podstawą jest wełna lub tworzywa syntetyczne, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej izolacji cieplnej materaca. Wewnątrz produktu znajdziemy również naturalne włókna kokosowe czy z trawy morskiej. Dzięki nim możliwe jest pochłanianie wilgoci i hamowanie rozwoju drobnoustrojów wewnątrz materaca. Naturalne włókna zapobiegają powstawaniu pleśni, namnażaniu grzybów.
Materace dla niemowląt powinny być wymieniane co rok. Dzięki temu możemy mieć pewność, że będą one bezpieczne dla naszego dziecka.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Metalowy stojak na ręczniki live url https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/