Jak dobrać lampę wiszącą do salonu?

Dobór lampy do salonu należy rozpocząć od przejrzenia wielu propozycji, które są aktualnie dostępne. Tak, aby być pewnym tego, że wybiera się odpowiednie oświetlenie, jakie pomoże stworzyć ciekawy efekt wizualny.

Modne oświetlenie salonu – jak stworzyć efektowną aranżację?

Decydując się na zakup lampy, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • wielkość pomieszczenia – tak, aby lampy wiszące nie były za małe, ale też nie były zbyt duże. Każda lampa zasługuje na odpowiednią ekspozycję, dzięki czemu nie będzie “ginąć” we wnętrzu, jak również nie będzie go przytłaczać.
  • styl pomieszczenia – aby dane źródło oświetlenia było idealnym dopełnieniem aranżacji.
  • funkcja światła – czy lampa będzie wsparciem dla wykonywania codziennych obowiązków, jak np. praca w salonie, czy też stworzenie nastrojowego oświetlenia, sprzyjającego wypoczynkowi.

Jaka lampa wisząca do nowoczesnego salonu?

Duży wpływ ma na to aranżacja salonu. Tzn. czy będzie to pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym? Czy raczej będzie to salon, gdzie także będzie znajdował się stół do jedzenia? A może 2w1? W przypadku tak dużych pomieszczeń, które łączy w sobie kilka funkcji, warto przemyśleć dobór kilku lamp wiszących, jakie znajdować się będą w centralnych punktach, np. nad wyspą kuchenną, nad stołem jadalnianym lub też w samym aneksie kuchennym. 

Jaką lampę wybrać do salonu nad stół?

Taką, aby zawsze można było bez problemu oświetlić blat stołu. Dlatego też duży nacisk kładzie się na lampy, które pozwalają na skierowanie światła ku dołowi. Takie źródło oświetlenia będą mieć wpływ także na odpowiednia ekspozycję poszczególnych potraw. Klosze od lamp mogą być zawieszone niski. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby nie były one powieszone zbyt nisko. Dzięki temu żadna ze zgromadzonych osób przy stole, nie będzie uderzała głową o klosze. Ciekawym rozwiązaniem stają się lampy, których kable można regulować, zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Lampa nad stołem w salonie, musi zostać dopasowana do pozostałego źródła oświetlenia.

 

https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ zobacz