Wskazania do liposukcji – kiedy można wykonać zabieg odsysania tłuszczu?

Liposukcja to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej w stosunkowo krótkim czasie. Nie jest to jednak zabieg mało inwazyjny, nie wykonamy go w porze lunchu i nie wrócimy od razu do swoich codziennych zajęć. Przed liposukcją trzeba wykluczyć wszelkie przeciwwskazania i odpowiednio się do niej przygotować. Sprawdź, kto może poddać się zabiegowi odsysania tłuszczu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg liposukcji?

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dedykowany jest osobom, które mimo diety i ćwiczeń, nie są w stanie pozbyć się miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, np. na brzuchu, pośladkach, udach, łydkach, plecach czy ramionach. Przy pomocy liposukcji można też zredukować ginekomastię tłuszczową u mężczyzn (rozrost tkanki w okolicach gruczołów piersiowych).

Warto zaznaczyć, że liposukcja nie jest metodą zwalczania otyłości. Osoby, które mają problem z nadprogramowymi kilogramami, powinny najpierw osiągnąć prawidłową masę ciała przy pomocy diety i regularnej aktywności fizycznej. Liposukcja jest zabiegiem przeznaczonym dla osób o prawidłowej masie ciała lub lekkiej nadwadze. Przed odsysaniem tłuszczu zawsze odbywa się konsultacja, podczas której lekarz musi wykluczyć przeciwwskazania do liposukcji.

Na czym polega odsysanie tłuszczu?

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Ambroziak w Piasecznie przy ul. Młynarskiej 2A, obecnie dostępnych jest kilka rodzajów liposukcji. Nowoczesne zabiegi mają niewiele wspólnego z inwazyjną liposukcją klasyczną. Odsysanie tłuszczu wspomagane jest działaniem zaawansowanych technologii, takich jak laseroterapia, ultradźwięki czy specjalne wibracje. Nadal jednak są to zabiegi chirurgiczne, przeprowadzane na sali operacyjnej i wymagające znieczulenia. Po każdej liposukcji trzeba odbyć kilkutygodniową rekonwalescencję. Przez około miesiąc należy nosić ubranko uciskowe.

Często wybieranym zabiegiem wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej jest liposukcja laserowa. Metoda ta pozwala nie tylko na usunięcie tkanki tłuszczowej, ale też obkurczenie skóry, dzięki czemu wyszczupla ciało i redukuje cellulit. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcia w skórze, a następnie wprowadza cienką sondę wprost do tkanki tłuszczowej. Laser rozpuszcza tłuszcz i zamienia go w emulsję, którą można łatwo odessać przy pomocy specjalnej pompy. Równocześnie laser pobudza produkcję nowego kolagenu, który poprawia elastyczność skóry.

Czy liposukcja jest bezpieczna dla każdego?

Ponieważ liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, nie jest przeznaczona dla każdego. Osoba, która chce w ten sposób pozbyć się nadprogramowej tkanki tłuszczowej, musi najpierw zostać zakwalifikowana do zabiegu. Podczas konsultacji lekarz przeprowadza dokładny wywiad z Pacjentem, aby poznać historię jego zdrowia. Jeśli zabieg wymaga znieczulenia ogólnego, odbywa się również konsultacja z anestezjologiem. Przed liposukcją należy wykonać szereg badań laboratoryjnych zaleconych przez lekarza.

Przeciwwskazania do liposukcji to m.in.:

  • problemy z krążeniem,
  • schorzenia kardiologiczne,
  • aktywne infekcje w miejscu zabiegowym,
  • dolegliwości w obrębie podbrzusza (np. wrzody, przepuklina),
  • operacja w obszarze zabiegowym w przeciągu ostatnich 12 miesięcy,
  • ciąża,
  • nowotwory,
  • schorzenia wątroby i nerek,
  • przyjmowanie leków przeciwpłytkowych.

Jeśli szukasz zaufanego miejsca, w którym wykonasz zabieg liposukcji, znajdziesz go wśród klinik na stronie www.findbeauty.expert.com.

https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/ zobacz https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/