Wymiana stolarki okiennej – co warto wiedzieć przed wybraniem dostawcy?

Kupując nowe lokale mieszkalne w blokach nowi nabywcy nie zwracają nadmiernej uwagi na stan i szczelność okien – to spory błąd. To w głównej mierze właśnie przez szczelną stolarkę okienną możliwe jest utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach i minimalizowanie rachunków za ogrzewanie. Niestety, w starym typie budownictwa królują stare okna, których wymiana jest konieczna do tego, aby mieszkać wygodnie. Jak sprawdzić takie okna?

Termowizja – prosty sposób na wykrycie nieszczelności

Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem dla osób, które pragną sprawdzić szczelność okien jest zamówienie usługi termowizyjnej. Wiele firm w Polsce zajmuje się takimi zadaniami, a samo umówienie się na 20-minutową wizytę nie będzie problemem. Podczas pomiarów pracownik posługuje się kamerą termowizyjną na podczerwień i dzięki monitorowi jest w stanie wskazać precyzyjnie miejsca nieszczelne. Jeśli faktycznie do pomieszczenia dostaje się chłodne powietrze przez nieszczelne okna mamy dwa rozwiązania: uszczelnić domowymi sposobami lub zastanowić się nad inwestycją w nowe okna. Przyczyną nieszczelności są zazwyczaj sparciałe uszczelki oraz złe osadzenie ram okiennych w murach.

Co oferują producenci?

Współcześnie kupno okien może okazać się problematyczny – sklepy takie jak oknar-wroclaw.pl oferują nam szeroki wybór okien PCV, PCV łączonego z aluminium i wiele innych. Producenci wiele uwagi poświęcili również kwestiom bezpieczeństwa: szacuje się, że ponad połowa włamań do mieszkań ma miejsce przed okna i drzwi balkonowe. W tym celu nowoczesne okna posiadają dodatkowe rygle i wzmocniona konstrukcję, aby zminimalizować ryzyko włamania. Warto także wspomnieć o oknach pasywnych – są one tworzone w taki sposób, aby utrzymywać optymalną temperaturę w pomieszczeniach.

 

https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/ Stół industrialny dębowy do salonu