Wygodny materac dla dwojga

Wybór materaca dla podwójnego łóżka to nie lada wyzwanie – w sklepach znajdziemy obecnie wiele interesujących modeli materaców podwójnych, wykonanych z nowoczesnych tworzyw i zapewniających wysoki komfort podczas spania. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model musimy zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od tego produktu. Czy wolimy spać na materacach miękkich czy półtwardych? A może konkretny materac ma być rozwiązaniem naszych problemów z kręgosłupem?

sleep-1209288_1920

Sprężynowe, kieszeniowe piankowe, warstwowe…

jeszcze kilka lat temu w sklepach z materacami i sklepach meblowych mogliśmy zakupić wyłącznie materace piankowe lub sprężynowe. Ich wadami była niewielka grubość lub też hałas, który powodowały ocierające się o siebie sprężyny. Współcześnie problem ten został wyeliminowany poprzez zaprojektowanie materaca kieszeniowego. W jego projekcie każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce, przez co nie stykają się one ze sobą i nie powodują hałasu. Materace te również nie odkształcają się – uginają się wyłącznie w miejscach, gdzie są naciskane.

W przypadku materacy warstwowych również warto przyjrzeć się im z bliska – producenci wykorzystują różnorodne, nowoczesne tworzywa aby zapewnić maksimum komfortu użytkownikom. Często wykorzystywane są tworzywa termoplastyczne – odkształcają się one pod wpływem ciepła ludzkiego ciała, mięknąc i zapewniając komfort.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://beesafe.pl/porady/niewazny-dowod-osobisty/ zobacz wiecje zobacz