Świeczki i świeczniki w dekoracji salonu

Świece to detal niezwykły, nadający się do każdego wnętrza i każdy pokój, nawet najgorzej zaprojektowany, chaotycznie urządzony, za mały, najmniej przytulny i chłodny – potrafią zmienić w intymną i ciepłą świątynie. Świeczki to właśnie ciepło, intymność, sposób na szybkie wykreowanie przyjaznej, przytulnej atmosfery. Ale to nie koniec! Świeczki – oprócz tego, że są funkcjonalne, sprawdzają się doskonale w funkcji oryginalnego motywu dekoracyjnego.

Salon dzienny, salon nocny

To w salonach spędzamy największą ilość czasu. To tam spożywamy posiłki, spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, oglądamy telewizję, czytamy, relaksujemy się i odpoczywamy. Zadbajmy o to, by pokój ten był wyjątkowo przyjazny, ciepły i zapraszający – niezależnie od pory roku czy dnia. Świece dekoracyjne i ozdobne świeczniki sprawdzają się w salonach doskonale. Nie dość, że swoim światłem, kreują przyjazną, wieczorną atmosferę, to w dzień – sprawdzają się jako bardzo gustowne dodatki, skupiające wzrok i nadające wnętrzu niepowtarzalnej klasy.

Kolacja przy świecach

W salonach połączonych z jadalnią – doskonale sprawdzą się gustowne świeczniki, które ozdabiają swoim blaskiem zastawione suto, rodzinne stoły. Decydując się na zakup takich akcesoriów – dopilnujmy, by były one zdobione, estetyczne i… wystarczająco wysokie. Owszem, blask świec jest niepowtarzalny, niezwykły i kojący, ale zbyt niskie świece i zbyt niskie świeczniki mogą zamienić nawet najbardziej romantyczną kolację w płonący horror.

Substytut kominka

Wielu z nas marzy o tym, by móc spokojnie odpoczywać w salonie ogrzanym ciepłem palącego się w kominku drewna. Niestety – aktywne kominki są rzadkością nawet w samodzielnych domach jednorodzinnych (nie wspominając już o spółdzielczych mieszkania). Zamiast podsycania gasnącego ognia – zainwestujmy w równie kojące światło świec. Nie jednej, ale kilku, albo nawet kilkunastu świec i świeczek, które ustawione w zabezpieczonym punkcie na podłodze salonu i zapalone gromadnie, stworzą ciekawe złudzenie prawdziwego, ciepłego kominka.

Świece w służbie zmysłów

Świece i świeczniki są piękne, gustowne i ozdobne same w sobie. Mogą też być fantastycznym dopełnieniem gotowej już stylizacji salonu. Ot, chociażby w przypadku pokoju klasycznego, w którym świetnie sprawdzą się tradycyjne świeczniki. Tak samo, jak w salonie w stylu popart odnajdą się doskonale zabawne, fikuśne, neonowe lampiony. Świeczki, to dodatkowo balsam na zmysły. Zapachowe odmiany pomogą w stworzeniu atmosfery godnej najbardziej prestiżowego salonu SPA, a dodatkowo – pomogą oczyścić salon z pozostałego po wizycie gości, papierosowego zapachu.

zobacz Barowy stół kuchenny i dwa taborety live url