Stoły i stoliki do salonu

Meblując salon – skupiamy się głównie na wyglądzie, jakości i stylu kompletów wypoczynkowych, rozstawieniem sofy względem telewizora (tudzież – kominka), doborem obrazów, kwiatów, dekoracji. Temat stołów i stolików jest zwykle pomijany. A szkoda! Bo przecież spójne wnętrze, to piękne wnętrze. Zamiast kupować stoły i stoliki po omacku, na szybko i byle jak – bo przecież nikt na nie nie zwróci uwagi, wybierzmy się do salonu meblowego lub na wirtualną wycieczkę po zasobach sklepu internetowego i wybierzmy stół lub stolik dopełniający wnętrze naszego salonu. Bo przecież stoły i stoliki to nie tylko banalna użyteczność, ale (przy odrobinie szczęścia) także bardzo atrakcyjny element dekoracyjny.

Nieśmiertelna ława

Do niedawna, w większości naszych salonów królowały nieśmiertelne ławy (zwane także jamnikami). Ciężkie, niskie, na szczęście – stabilne, przeważnie drewniane i… bardzo niewygodne! Często uznawane były za połączenie stolika kawowego i… stołu do jadalni. Połączenia kiepskiego – wystarczy przypomnieć sobie widok pochylonych nad daną ławą do granic możliwości domowników, którzy usiłowali zjeść z postawionego na meblu talerza zupę. Stolik kawowy z ławy też był taki sobie. Owszem, funkcjonalnie się sprawdzał, ale zbytnio obciążał wnętrze i sprawiał, ze salon stawał się optycznie mniejszy.

Lekka wygoda

Alternatywą dla ław są właśnie proste i lekkie stoliki kawowe. Mniejsze od swoich poprzedniczek konstrukcje, doskonale sprawdzają się w funkcji podstawki pod filiżanki czy jako miejsce na niewielkie talerze z ciastkami – czyli pod zestaw obowiązkowy, serwowany gościom. Dodatkowo – niskie, delikatne stoliki kawowe, nie obciążają salonu, nie przykuwają wzroku, a przez swoją uniwersalność – nadają się doskonale do prawie każdego wnętrza. Zwłaszcza, kiedy spojrzy się na oferty handlowe salonów meblowych, które oferują stoliki kawowe w dowolnych rozmiarach, kształtach, stylach i kolorach.

Salon z jadalnią

Podział salonu na strefy jest zawsze pomysłem zasługującym na tytuł strzału w dziesiątkę! Oddzielenie strefy rozrywki (kanapa + fotele + stolik kawowy + telewizor) od strefy gastronomicznej, to rozwiązanie praktyczne i bardzo atrakcyjne wizualnie. Do wykonania takiego podziału, potrzebujemy jednak dobrego stołu, który wypełni przestrzeń jadalną salonu. Niezależnie od stylu czy koloru mebla – musi on być wysoki – tak, by jedzący przy nim, nie musieli zbytnio się gimnastykować, sięgając po dokładkę ziemniaczanej papki. Ciężkie, eleganckie, drewniane stoły to oczywiście klasyka salonowego wystroju. Zawsze pięknie i elegancko wyglądające, ale nie zawsze niestety – działające na korzyść wnętrza. Przy niewielkich salonach i jeszcze mniejszych, wydzielonych z nich strefach jadalnych – najlepiej sprawdzają się lekkie, jasne stoły, chociażby – w stylu skandynawskim.

https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ zobacz