Nowoczesne wazony

Dom bez kwiatów, jest domem pustym, a w najlepszym wypadku – po prostu, niepełnym. Bo kwiaty to życie, to relaks i namiastka przyrody. O ile z roślinami doniczkowymi nie ma problemu (są piękne takie, jakie są, niezależnie od jakości czy urody doniczek), to do należytej ekspozycji kwiatów ciętych – niezbędne są eleganckie, oryginalne wazony. Wazony, które sprawią, że umieszczone w nich bukiety będą prawdziwą dekoracją domu, a nie – niechlujnie wciśniętym w pusty słoik wiechciem.

Wazon wielofunkcyjny

Jeśli nie lubimy ciętych kwiatów lub nie mamy czasu na to, by bukiety odświeżać i wymieniać – nie zmuszajmy się do eksponowania roślin na siłę. Jeśli mimo to, mamy w swoim posiadaniu jakiś ładny, oryginalny, nowoczesny i pasujący do wystroju wnętrza wazon, który kurzy się niewykorzystany na dnie szafy – wyjmijmy go, wyeksponujmy i wypełnijmy na przykład kolorowym piaskiem lub dekoracyjnymi kamieniami. Uzyskamy w ten sposób niezwykła ozdobę, której będą nam zazdrościć wszyscy odwiedzający nas goście.

Mnogość form – mnogość możliwości

Wazony są zawsze mile widziane! Bo wazony to kwintesencja dobrego gustu, esencja elegancji, prestiżu i przedmiotem łączącym funkcjonalność z estetyzmem. To nie tylko nieodzowny element dekoracji domu, ale i doskonały, sprawdzony, niezawodny wręcz pomysł na prezent. Bo wazonów – tak jak kwiatów, nigdy dość! Przecież nie każdy wazon pasuje do każdego pomieszczenia. Oczywiście, podstawową zasadą jest to, by pasował do bukietu. Jednak istnieją pewne reguły tej kwiatowej gry, których należy się dla dobra stylizacji własnych domów trzymać.

Kwiat jadalny

W jadalniach, na stołach, w komodach – najlepiej sprawdzą się wazony niezbyt duże, ale pękate, o drobnych zdobieniach. Pasują do nich niewielkie bukiety (zresztą, na stołach jadalnych nie powinno się ze względów praktycznych ustawiać wysokich kompozycji), które mały wzrost – nadrobią bogatą formą płatków i przyciągającym wzrok kolorem. Jeśli jednak zdecydujemy się na udekorowanie jadalni wysokimi kwiatami – rozmieśćmy je pojedynczo w wysokich, wąskich, bardzo nowoczesnych i ascetycznych wazonach, które należy ustawiać wzdłuż stołu lub na blatach poszczególnych mebli.

Kwiat na dzień dobry

W przedpokojach, na korytarzach czy hallach – doskonale sprawdzą się większe, wysokie bukiety. Można je z powodzeniem umieścić zarówno w dużych, wysokich i cienkich, modernistycznych wazonach, jak i w wazonach szerokich i niskich. Te pierwsze – stawiajmy na podłogach lub na niewielkich szafkach, drugie – eksponujmy co najmniej na wysokości pasa przychodzących do nas gości. Tak, by wizytatorów przywitał piękny widok i kojący, różany lub liliowy zapach.

Kwiat na dobranoc

Sypialnia jest strefą całkowicie prywatną, do której nikt nieuprawniony nie ma prawa wchodzić, ani (tym bardziej) wtykać swojego designerskiego nosa. W związku z tym – sypialnie dekorujmy takimi wazonami i takimi kwiatami, jakie nam się podobają. Postarajmy się je jednak dopasować choćby w minimalnym stopniu do ogólnej stylistyki i kolorystyki wnętrza. I nie zapominajmy, że niektóre kwiaty wydzielają nocą olejki, które mogą mieć niepożądane w sypialni, pobudzające działanie.

https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ Komplet stolików kawowych