Materace – co oferują producenci?

Współcześnie wybór materaca jest tak samo trudny jak wybór samego łóżka. Producenci oferują nam tak wiele modeli i możliwości, że szybkie podjęcie decyzji jest praktycznie niemożliwe. Jakie produkty powinny zwrócić nasza uwagę? Które materace sprawia, że nasz sen będzie pełny i spokojny? Oto kilka wskazówek.

bedroom-1078890_1920

Materace sprężynowe, warstwowe…

Do niedawna kupno materaca wiązało się z wyborem pomiędzy materacami piankowymi a sprężynowymi. Obecnie sytuacja ta uległa olbrzymiej zmianie. Producenci oferują niezwykle szeroki wybór materacy, dedykowany dla osób starszych, dzieci czy seniorów. Wśród najchętniej wybieranych modeli wymienia się przede wszystkim materace kieszeniowe – to unowocześniona wersja materacy sprężynowych. Materace kieszeniowe posiadają sprężyny, jednak nie są one połączone, jak w starszych modelach. Każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszeni, przez co nie trą one o siebie, a cała konstrukcja jest bardzo cicha. Dodatkowym atutem jest to, że samodzielna praca każdej sprężyny nie powoduje zapadania się materaca poprzez nacisk w jednym miejscu.

Łóżko z materacem może być również uzupełnione materacem warstwowym. Są one podzielone na strefy – wiele z nich pochłania wilgoć (znajdziemy w nich włókna kokosowe), inne odpowiadają za równomierne uginanie się materaca

 

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

zobacz więcej https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ zobacz