Łóżko w mieszkaniu blokowym – co wybrać?

Niewielkie mieszkania blokowe utrudniają wybór odpowiedniego łóżka i zmuszają nas do kompromisów. Producenci mebli sypialnianych przekonują jednak, że nie musimy rezygnować z wysokiej jakości czy klasycznego drewna. Istotne jest jednak dopasowanie łóżka do naszych indywidualnych potrzeb, wynikających nie tylko z powierzchni sypialni. Jakie łóżka okażą się najlepsze?

bedroom-416063_1280

Łóżko tworzone na wymiar

W sypialniach z pewnością powinno znaleźć się miejsce na kilka podstawowych mebli: łóżko, szafę lub komody, przynajmniej jedną szafkę nocną. Jak jednak pogodzić te wymagania z niewielkimi pomieszczeniami blokowymi? Dobrym rozwiązaniem może być zakupienie łóżka na wymiar – wystarczy wybrać interesujący nas model, określić jego parametry (rodzaj tworzywa, jego kolor) – dzięki temu nie tylko zyskamy mebel zgodny z naszymi wymaganiami, ale też nie zajmiemy nim całej powierzchni sypialni.

Wśród licznych modeli łóżek zauważymy, że większość z nich tworzona jest z litego drewna lub z płyt meblowych. Materiały te różnią się od siebie zasadniczo. Lite drewno jest niezwykle odporne na uszkodzenia, zarysowania, wnikanie brudu czy wilgoci. Zazwyczaj w celu jego uzyskania wykorzystuje się takie materiały jak drewno dębowe, bukowe czy sosnowe. W przypadku płyt drewnianych z pewnością są one tańsze, jednak nie posiadają takiej odporności jak lite drewno.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://aaron.net.pl/magiczny-klimat-tarasu-sekret-stojacy-za-ogrzewaczem-gazowym/