Komody do salonu

Komody to meble bardzo zdefiniowane – niestety. Właśnie przez to, ustawiane i kojarzone są głównie z pokojami dziecięcymi i stylizowanymi na wiejskie, swojskimi kuchniami. Powoli, komody wkraczają też w świat biznesu – pojawiając się coraz częściej na liście mebli rodzimych biur i gabinetów. Idąc tym rozwojowym tropem – warto pomyśleć nad tym, czy komoda nie powinna znaleźć swojego miejsca chociażby w domowym salonie. To przecież taki piękny i funkcjonalny mebel.

Funkcjonalne bingo!

Komoda w salonie to przede wszystkim funkcjonalność, związana z małymi rozmiarami mebla i z dużą ilością zawartych w nim szuflad i skrytek. Gadżety, pamiątki, dekoracje są zbawienne dla każdego pomieszczenia – ocieplają je, rozweselają, nadają rodzinnego klimatu. Jednak zbyt duża ilość figurek, świeczników i ramek ze zdjęciami – przeciąża, załamuje ogólny odbiór i przytłacza. Z drugiej strony – przez względy sentymentalne czy chociażby – perspektywiczne (duża ilość zgromadzonych dekoracji pozwala na to, by dowolnie nimi manipulować), warto takie gadżety chomikować, a dokładniej – przechowywać w bezpiecznym, niewidocznym dla gości i podręcznym miejscu. I w tym punkcie, na scenę wchodzi z impetem właśnie funkcjonalna, salonowa komoda – mebel idealny do magazynowania nie tylko sentymentalnych drobiazgów, ale i potrzebnych do prowadzenia sprawnego, uporządkowanego życia serwetek, chusteczek czy zapasowych baterii do pilotów.

Modna uniwersalność

Ale komody w salonach to nie tylko pokaźna ilość skrytek i szuflad. To także ciekawe uatrakcyjnienie wnętrza i mebel bardzo estetyczny. Dodatkowo, także mebel uniwersalny, który (w zależności od koloru, stylu czy materiału z którego jest zrobiony) pasuje do każdego wnętrza i może być wykorzystywana na wiele sposobów. Bardzo modnym jest chociażby zagospodarowanie niskich komód na cele… szafek pod telewizory i sprzęt stereo. Nie dość, że daje to bardzo oryginalny, estetyczny efekt, to jeszcze mnogość szuflad, półek i szafek sprawia, że komoda to mebel idealny do przechowywania w nim płyt z filmami i muzyką.

Proporcjonalna karłowatość

Mnogość szafek i skrytek, uniwersalność i funkcjonalność – to niepodważalne zalety komód. Najważniejszą jednak jest stosunkowa niewielkość tych mebli. Umieszczenie w nawet sporym salonie dużych szaf i regałów – obciąża wnętrze i zmniejsza je optycznie. Niskie komody działają jak stylizacyjny lifting – powiększają pokój, nie skupiają na sobie wzroku, świetnie nadają się do eksponowania ustawionych na nich elementów dekoracyjnych i w połączeniu z niskimi zestawami wypoczynkowymi (fotelami, sofami, kanapami), wyglądają po prostu proporcjonalnie.

zobacz zobacz zobacz wiecje