Jakie powinny być fotele biurowe?

Jakie powinny być fotele biurowe?

To jak powinny wyglądać fotele biurowe określają specjalne przepisy prawne. Jest to ważne, aby w biurach stały wygodne i solidne fotele obrotowe, ponieważ dzięki temu pracownicy nie cierpią na bóle kręgosłupa, gdyż mogą zachować prawidłową postawę ciała, a ich praca jest zdecydowanie bardziej wydajna.

Wysokość i nachylenie

Jedną z ważniejszych kwestii o jakich wspomina się w rozporządzeniu jest wysokość siedziska oraz nachylenie oparcia. Oczywiście, nie są określone stałe wartości wysokości i nachylenia, gdyż z foteli biurowych korzystają ludzie różnego wzrostu i o różnej wadze. Dlatego też na pracodawcy spoczywa obowiązek zaopatrzenia biura w takie fotele obrotowe, których wysokość jest regulowana. Koniecznie musi istnieć możliwość regulacji wysokości przynajmniej o 400-500 mm. Jeśli zaś chodzi o nachylenie oparcia, wymaga się, aby możliwe było wychylenie do tyłu o nie mniej niż 30 stopni. W przypadku nachylenia do przodu mowa jest jedynie o 5 stopniach.

Obrotowy i jeżdżący

Jak się okazuje, wymagania dotyczą również ruchomości fotela. W biurach powinny znajdować się fotele obrotowe, które pozwalają nie tylko na kręcenie się o 360 stopni wokół własnej osi, ale także na swobodne poruszanie się dzięki zamontowanym na podporach kółkom.

Dla pełnej wygody użytkownika konieczne jest również, aby wszystkie fotele biurowe posiadały odpowiednie podłokietniki umożliwiające oparcie rąk. Nie mniej ważne jest także to, aby siedzisko oraz przede wszystkim oparcie umożliwiały naturalne wygięcie kręgosłupa.

https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/ https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/