Jakie fotele pasują do salonu?

Fotel to rzecz święta! Poważnie! Przecież ilu z nas przechowuje zniszczone, stare fotele, które kompletnie nie pasują do designu konkretnego wnętrza? Wszystko tylko dlatego, że dany fotel jest naszym ulubionym, wysiedzianym, dopasowanym do naszych szeroko rozumianych kształtów i po prostu – wygodnym! Cóż, sytuacja taka bywa niestety patowa, bo stary mebel nie dość, że psuje ogólny zamysł salonu, to jeszcze gromadził przez lata mało higieniczny kurz. Oczywiście, można taki fotel odrestaurować, odnowić, wysłać do tapicera. Albo… zaryzykować i kupić nowe siedzisko. Przecież oferta salonów meblowych i internetowych sklepów z wyposażeniem wnętrz jest tak bogata, że każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie.

Fotel dobrany do kanapy

Dobrym rozwiązaniem w przypadku meblowania całościowego salonu jest zakup kompletu – niezbędnej kanapy i pasujących do niej foteli. Jeśli jednak lubimy drobne urozmaicenie lub konkretne siedziska dobieramy do reszty, istniejących już i stojących w salonie mebli – postarajmy się, aby były one spójne. Wykonane z takich samych lub podobnych materiałów, w podobnym stylu i zbliżonej kolorystyce sofa i fotele – zamykają, porządkują i ujednolicają wnętrze.

Artystyczny miszmasz

Dobieranie foteli zgoła innych, wyróżniających się na tle reszty mebli, jest zadaniem trudnym, ale wykonalnym. Mało czego – przy odrobinie artyzmu i wyobraźni, uzyskać możemy bardzo ciekawe, eklektyczne wnętrze. Pod warunkiem, że taki salonowy miszmasz obronimy, chociażby konkretną stylizacją i ciekawymi, tematycznymi dodatkami. Fotele inne od reszty pasują więc do salonów w stylu popart czy wnętrz podkreślających twórczą naturę mieszkających w nich osób.

Skóra czy ekologia?

Fotele ze skóry są inwestycją dość drogą, ale bardzo elegancką i uniwersalną. Sprawdzają się doskonale w prawie każdym wnętrzu, są niezwykle wygodne, doskonale zrobione, łatwe w konserwacji i trwałe. Jeśli jednak marzy nam się równie elegancki, ale ekologiczny mebel lub nie posiadamy wystarczająco dużo funduszy na zakup skórzanych siedzisk – postawmy na skórę ekologiczną. To ani nie wstyd, ani nie kicz! Taki wybór jest objawem troski o środowisko, wyrazem naszych ekologicznych preferencji i… bardzo ekonomicznym strzałem w dziesiątkę!

Fotele w służbie stylu

Fotele mogą być też bardzo trafnym dopełnieniem całościowych stylizacji. W salonach nowoczesnych – doskonale sprawdzą się dla przykładu te, profilowane w kosmiczne kształty. We wnętrzach skomponowanych na modny styl skandynawski, pięknie zaprezentują się fotele na płozach, czyli popularne finki. Męskie wnętrze, naszpikowane modnymi gadżetami – uzupełnią klasyczne, skórzane fotele, a salon klasyczny – zdobione ręką zdolnego tapicera, klasyczne, obszywane meble.

Jakie fotele pasują do salonu?

To oczywiście zależy od tego, w jakim stylu jest ten salon urządzony. Najważniejszym jednak jest, by nad estetyzm przedkładać jakość wykonania mebla, bo nawet najbardziej dopasowany do salonu fotel, wykonany niedbale – skończy swój krótki żywot w domowej graciarni.

Barowy stół kuchenny i dwa taborety Wysoki stolik do kuchni https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/