Ciekawa aranżacja tarasu i balkonu

Ogrody to nie jedyne miejsca, gdzie możemy samodzielnie stworzyć elegancką powierzchnię do wypoczynku. Współcześnie producenci mebli ogrodowych swoje produkty polecają również tym, którzy do dyspozycji mają jedynie balkon czy niewielki taras. Okazuje się, że taka przestrzeń również może zostać ciekawie zaaranżowana. Wystarczy odrobina fantazji oraz czasu. Od czego zacząć?

Z pewnością pierwszym krokiem może być poszukanie inspiracji w licznych magazynach wnętrzarskich i obejmujących tematykę ogrodniczą. Liczni specjaliście od aranżacji wnętrz z pewnością podpowiedzą, jak poradzić się z tarasami czy balkonami, jakie elementy okażą się niezbędne a z czego możemy zrezygnować. W katalogach znajdziemy również adresy sklepów, w których znajdują się wykorzystane w aranżacjach przedmioty.

podświetlane donice ogrodowe
Źródło zdjęć: gardenspace.pl, Podświetlane donice ogrodowe – hit sezonu.

Drugim ważnym zadaniem jest wymierzenie powierzchni balkonu czy tarasu – wszystko po to, aby móc dokładnie rozplanować kupno mebli i dodatków. Zastanówmy się, czy na balkonie mają znaleźć się również skrzynki z kwiatami, doniczki. Sadzonki znajdziemy na giełdach kwiatowych, jak również w kwiaciarniach. Sadzonki możemy wykorzystywać do późnej jesieni, sadząc lawendę, aksamitki, wrzosy.

Jakie meble kupować?

W sklepach ogrodniczych i budowlanych z pewnością wiedzieliśmy wiele interesujących mebli ogrodowych. Warto jednak uważać, gdyż mogą one zalegać w sklepowych magazynach, być uszkodzone. Kupowanie mebli z wystawy to również nietrafiony pomysł. Zamiast tego zainteresujmy się produktami oferowanymi wprost od producentów – wiele topowych marek posiada własne sklepy stacjonarne i internetowe, gdzie oferują przede wszystkim meble z technorattanu i aluminium.
Technorattan jest tworzywem syntetycznym, odpornym na uszkodzenia czy ścieranie, promieniowanie słoneczne. Aluminiowy stelaż zapewnia lekkość mebli.
Wśród licznych elementów kompletów mebli znajdziemy również kufry czy podświetlane donice do ogrodu.

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/